VI Bieg Ekologiczny ŚLADEM BIESZCZADZKIEJ TARNINY

Organizator:

VI Bieg Ekologiczny oraz Marsz Nordic Walking

ŚLADEM
BIESZCZADZKIEJ TARNINY

Partner:

Dźwiniacz Dolny, 12 października 2019

Impreza obejmuje zarówno trasę biegową jak i nordic walking.

 • Dystans dla biegaczy: 2,3 km lub 9,2 km.
 • Dystans Nordic Walking: 4,6 km
 • Biegi dla dzieci:
  • bieg na 200 m – roczniki 2011 i młodsi
  • bieg na 400 m – roczniki 2010 – 2009
  • bieg na 800 m – roczniki 2008- 2007
  • bieg na 1200 m – roczniki 2006- 2005

Starty:

Dźwiniacz Dolny – stadnina koni Forta

 • Start biegów dla dzieci – godz. 11:00
 • Start biegów na 2,3 i 9,2 km – godz. 12:30
 • Start marszu nordic walking na 4,6 km – godz. 12:30

Trasa biegu przebiegać będzie ścieżkami polnymi na pętli 2,3 km  wokół Stadniny Forta.

Kierownik zawodów: Arkadiusz Kuc


Warunki uczestnictwa i zapisy

– Prawo uczestnictwa w biegach na dystansie 2,3 oraz 9,2 km, jak i w marszu NW 4,6 KM, mają osoby, które ukończyły 15 rok życia do dnia imprezy.
– Warunkiem udziału w Biegach i marszu NW, jest:
o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: http://timekeeper.pl/
o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w dniu zawodów, w biurze zawodów max. 30 osób
o wyrażenie zgody na przestrzeganie niniejszego Regulaminu.
o Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przedstawienia „Zgody do udziału w Biegu” podpisanej przez rodzica lub prawnego opiekuna podczas odbioru pakietu startowego w dniu zawodów.
o Podpisując deklarację uczestnictwa Uczestnik godzi się na publikację swojego wizerunku oraz zaświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w zawodach. Organizator nie zapewnia Uczestnikowi jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie, zdrowotnego, odpowiedzialności cywilnej z tytułu chorób, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością lub uczestnictwem Uczestnika w imprezie, oraz nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności.
o W pakiecie startowym biegu uczestnicy otrzymują: numer startowy, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal, napój oraz posiłek regeneracyjny,
o Pomiar czasu dokonywany będzie za pomocą chipów umieszczonych w numerku startowym. Numerek należy umieścić na wysokości klatki piersiowej. Brak chipa podczas biegu skutkować będzie dyskwalifikacją. Brak zwrotu chipa spowoduje brak ujęcia w komunikacie końcowym oraz dyskwalifikację. Zawodnicy na mecie nie posiadający elektronicznego chipa do pomiaru czasu, nie będą sklasyfikowani.

Biuro zawodów mieści się w Stadninie Koni Forta w Dźwiniaczu Dolnym k/ Ustrzyk Dolnych. Godziny otwarcia biura zgodnie z regulaminem.

Osoby dokonujące zgłoszenia potwierdzają, że zawodnicy ujęci na liście nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegach przełajowych, dokonali stosownych ubezpieczeń a także przyjmują do wiadomości, że udział w tego typu zawodach wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych.

Ponadto potwierdzają również, że wymienieni na liście zawodnicy zapoznali się z regulaminem zawodów i w pełni akceptują jego warunki.

Oryginał zgłoszenia wraz z pieczątkami i podpisami należy dostarczyć w dniu zawodów – do biura.

Zapisz się i weź udział w biegu!

KONTAKT

tel.: 507 068 728
e-mail: niedzwiadek-kuc@wp.pl

I Familijny Rajd Rowerowy

Relacje z ubiegłych edycji

Jak bardzo ważna jest kondycja i zdrowie dla biegacza?

Tego chyba nie musimy rozwijać. Pomysł więc zrodził się sam. Jesień to czas, w którym musimy zadbać o nasze zdrowie i kondycję potrzebne do przetrwania zimy. Nasza propozycja, to wyprawa na bieszczadzkie trasy biegowe, gdzie zaprawimy się fizycznie i jednocześnie poznamy zalety tarniny jako rośliny wspierającej naszą kondycję i zdrowie przed okresem zimy!

W ziołolecznictwie wykorzystuje się owoce tarniny, które wyglądem przypominają malutkie śliwki. Mają one kulisty kształt, granatową skórkę z nalotem, a ich miąższ jest zielony i cierpki w smaku. Owoce tarniny zbiera się jesienią (najlepiej po pierwszych przymrozkach – w październiku i listopadzie), strząsając owoce na płachty rozłożone pod krzewami.

Owoce tarniny zawierają antocyjany, związki cukrowe, pektyny, kwasy organiczne, fitosterol, sole mineralne i witaminę C, jednak największą wartość mają garbniki, dzięki którym wykazują działanie zapierające, przeciwbakteryjne i przeciwzapalnie – podobnie jak jagody.

Lasy bieszczadzkie, bogate w runo leśne, oferują tę roślinę niemal przy każdej ścieżce i trakcie leśnym. Nasze trasy są zlokalizowane właśnie w pobliżu siedlisk tej rośliny.

Proponujemy Wszystkim udział w nietypowym biegu: prócz tradycyjnej rywalizacji biegowej, którą przygotowaliśmy na najwyższym poziomie, zachęcimy Was do poznania tej rośliny oraz bieszczadzkiej tradycji ziołolecznictwa. Opowiemy o przygotowaniu tarniny jako zioła, ale też o przetwarzaniu jej na inne produkty, choćby niezastąpioną podczas przeziębień nalewkę!

Te wszystkie atrakcje czekają na Was na miejscu biegu, w Stadninie Koni FORTA w Dźwiniaczu Dolnym podczas II Biegu Ekologicznego oraz Marszu Nordic Walking ŚLADEM BIESZCZADZKIEJ TARNINY!!!

Poznaj bliżej trasę!

Start i meta

Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla zawodników i obserwatorów?

Nie samą tarniną żyje człowiek, jak mówi stare, bieszczadzkie porzekadło. Dlatego na przybyłych gości czekać będzie moc atrakcji, w tym występ kapeli Carpathia,  który zapewni dobrą zabawę dla każdego uczestnika biegu, marszu, jak i osób towarzyszących.


O odpowiednią pełną natury i zdrowia atmosferę zadba Bieszczadzkie Herbarium, którego herbatki ziołowe będziecie mogli zasmakować. Bieszczadzkie Herbarium to unikatowe herbatki ziołowe, których skład oparty jest na sprawdzonych recepturach pomagających w powszechnie występujących dolegliwościach. 

Zasmakować będziecie mogli min. ziołowe herbatki:

  Jesienne wzmocnienie

Dla całej rodziny 

♥ Uspokajająca 

Antystresowa 

Odchudzająca 

Cera normalna 

a także Zapobiegająca przeziębieniomZimowe uodpornienie.

Bieszczadzkie Herbarium to  w 100% naturalne zioła i owoce inspirowane naturą gór!

Zapraszamy do Galerii!

IV Bieg Ekologiczny cz.I - fot. Dariusz Sobota

IV Bieg Ekologiczny cz. II - fot. Bartłomiej Kuś

IV Bieg Ekologiczny - Nordic Walking - fot. Bartłomiej Kuś

IV Bieg Ekologiczny cz. III - fot. Michał Barzycki

IV Bieg Ekologiczny - Nordic Walking - fot. Dariusz Sobota

Partnerzy i Sponsorzy Biegu