III Bieg Ekologiczny MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH ANGLOSASKICH

POWIAT BIESZCZADZKI

III Bieg Ekologiczny

MISTRZOSTWA POLSKI
W BIEGACH GÓRSKICH
STYLEM ANGLOSASKIM

Po raz szesnasty w Ustrzykach…

14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Walka o medale toczyła się w kilku kategoriach wiekowych.

Mistrzostwa rozegrano w ramach 3. Górskiego Biegu Ekologicznego. Trasa prowadziła po stokach Kamiennej Laworty (769 m n.p.m.). Start i meta usytuowane były przy ul. Gombrowicza. Przypomnijmy, że styl anglosaski stanowi – w uproszczeniu – serię zbiegów i podbiegów. Jest to przeciwieństwo stylu alpejskiego, który jest mozolną wspinaczką od podnóża na szczyt góry.

Seniorzy mierzyli się z dystansem 10 km. Trasa składała się z dwóch rund, na każdej przewyższenie wynosiło ok. 434 m. Zawodnicy do 20. roku życia i zawodniczki do 18 lat mieli do pokonania jedną rundę. Najkrótszy z rozgrywanych tego dnia dystansów liczył 1 km.

Mistrzem Polski open został reprezentant kraju w biegach górskich – Krzysztof Bodurka. Wicemistrz kraju z ubiegłego roku (uległ wówczas Bartłomiejowi Przedwojewskiemu). Drugi był znany ultras, zwycięzca Biegu 7 Dolin 100 km z 2017 r. Bartosza Gorczyca. Obu panów dzieliły na mecie nieco ponad dwie minuty.

Brązowy krążek powędrował w Góry Świętokrzyskie. Wszystko za sprawą Sylwestera Lepiarza, który tak jak rok temu zajął trzecią pozycje. Od srebrnego medalu zawodnika z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego dzieliła nieco ponad minuta.

Wśród pań Dominika Wiśniewska-Ulfik udowodniła, że tytuł „królowej polskich gór” nosi nieprzypadkowo. Zabrzanka, zawodowo neonatolożka, zajęła wysokie 11. miejsce open, z blisko minutową przewagą nad najgroźniejszą rywalką – Danutą Woszczek, która na co dzień pracuje jako policjantka, to doświadczona biegaczka i medalistka mistrzostw świata weteranów

Brąz wywalczyła trzykrotna mistrzyni paraolimpijska – Barbara Niewiedział. Biegaczka udowodniła, że równie dobrze radzi sobie na bieżni jak i w górach. Przypomnijmy, że w tym roku została halową mistrzynią kraju w biegu na 3000 m.

 

Organizatorami zawodów byli: Powiat Bieszczadzki oraz Stowarzyszenie ,,Nowoczesne Bieszczady”

W listopadzie władze PZLA przyznały Ustrzykom kolejną już, XVII edycję Mistrzostw Polski: Młodzików, Juniorów i Seniorów a realizację imprezy powierzono Starostwu Powiatu Bieszczadzkiego. Pan Marek Andruch, Starosta Bieszczadzki podjął się wyzwania, zapraszając jednocześnie do współpracy Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady. Wstępnie ustalono, że wzorem roku poprzedniego, jako imprezę towarzyszącą MP zorganizowany zostanie również III Górski Bieg Ekologiczny przeznaczony dla amatorów górskiego biegania.

Tak więc dokładnie 14 kwietnia zapraszamy do Ustrzyk Dolnych na Mistrzostwa Polski oraz kolejną edycję Biegu Ekologicznego zarówno licencjonowanych zawodników jak i amatorów, bez ograniczenia wiekowego. Stawiamy sobie za cel przede wszystkim profesjonalne przeprowadzenie zawodów, ale również wysoki poziom oprawy imprezy. Tak aby każdy z Was wyjechał z Ustrzyk z uśmiechem na twarzy 🙂 Planujemy przeprowadzenie zawodów na trasach, które towarzyszyły nam w tym roku, ale w zależności od warunków pogodowych dopuszczamy zmianę miejsca – o każdej będziemy informować na bieżąco. Proszę śledzić naszą stronę www. oraz FB/nowoczesne. bieszczady

Zapraszamy w kwietniu 🙂

III Bieg Ekologiczny na fotografiach

III Bieg Ekologiczny

III Bieg Ekologiczny

III Bieg Ekologiczny

III Bieg Ekologiczny

III Bieg Ekologiczny

III Bieg Ekologiczny

Ustrzyki Dolne, 14 kwietnia 2018 roku

Trasa zawodów przebiegała szlakiem spacerowym oraz trasą narciarską na górę
„Kamienna Laworta” (765 m n.p.m.).

START I META: ul. Gombrowicza w Ustrzykach Dolnych.

Grupy wiekowe, dystanse i przewyższenie:

MŁODZICY I DZIECI – DYSTANSE:
MŁODZICY U16 ur. w 2003-04 – 2,7 km, przewyższenie: +-210m
MŁODZICZKI U16 ur. w 2003-04 – 2,7 km, przewyższenie: +-210m
CHŁOPCY STARSI ur. w 2005-06 – 1,9 km, przewyższenie: +-110m
DZIEWCZYNKI STARSZE ur. w 2005-06 – 1,9 km, przewyższenie: +-110m
CHŁOPCY MŁODSI ur. w 2007 i młodsi – 1,0 km, przewyższenie: +-45m
DZIEWCZĘTA MŁODSZE ur. w 2007 i młodsze – 1,0 km, przewyższenie: +-45m
JUNIORZY U20, JUNIORKI U18 – DYSTANSE:
JUNIORZY MŁODSI U18-ur. w 2001-02 – 5,0 km, przewyższenie:+-434
JUNIORKI MŁODSZE U18-ur. w 2001-02 – 5,0 km, przewyższenie:+ -434
JUNIORZY U20-ur. w 1999-2000 – 5,0 km, przewyższenie:+-434
JUNIORKI U20-ur. w 1999-2000 -5,0 km, przewyższenie:+-434
BIEG SENIORÓW I WETERANÓW – DYSTANSE:
SENIORZY A (K i M) ur. w 1998-89 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli+-434)
SENIORZY B (K i M) ur. w 1988-79 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli+-434
WETERANI A (K i M) ur. w 1978-69 – 10,0 km, (2 pętle x 5 kmprzewyższenie pętli+-434)
WETERANI B (K i M) ur. w 1968-59 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli+-434)
WETERANI C (K i M) ur. w 1958-i st. – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli+-434)

III Bieg Ekologiczny okiem kamer

WYNIKI - 1 km

WYNIKI - 1,9 km

WYNIKI - 2,7 km

WYNIKI - 5 km

WYNIKI - 10 km

Trasy i dystanse

Pętla 5 km

Trasa 2,9 km

Trasa 1,9 km

Start i meta

Warunki uczestnictwa i zapisy

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest dokonanie rejestracji elektronicznej na stronie rejestracji: http://my6.raceresult.com/87727/registration?lang=pl  , opłacenie pakietu startowego (dotyczy osób dorosłych powyżej 16 roku życia) przelewem elektronicznym, kartą kredytową lub gotówką w biurze zawodów oraz podpisanie deklaracji uczestnictwa podczas odbioru pakietu w dniu zawodów.
Rejestracje elektroniczne przyjmowane będą do 12 kwietnia 2018r. do godz. 12:00, po tym terminie istnieje możliwość zapisów w biurze zawodów, jednak ilość miejsc jest ograniczona (max 30 osób).

Biuro zawodów mieści się w Bieszczadzkim Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Ustrzykach Dolnych, ul. Gombrowicza 37 . Godziny otwarcia biura zgodnie z regulaminem.

Osoby dokonujące zgłoszenia potwierdzają, że zawodnicy ujęci na liście nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w biegach przełajowych, dokonali stosownych ubezpieczeń a także przyjmują do wiadomości, że udział w tego typu zawodach wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych.

Ponadto potwierdzają również, że wymienieni na liście zawodnicy zapoznali się z regulaminem zawodów i w pełni akceptują jego warunki.

Oryginał zgłoszenia wraz z pieczątkami i podpisami należy dostarczyć w dniu zawodów – do biura.

Zapisz się i weź udział w biegu!

KONTAKT

tel.: 602 324 019
e-mail: sport@ustrzyki-dolne.pl

Poprzednie edycje na fotografiach

I Ekologiczny Bieg Górski

I Ekologiczny Bieg Górski c.d.

Zobacz jak powstawała trasa II Biegu!

Zobacz też nasze inne galerie!

II Bieg Ekologiczny

II Bieg Ekologiczny część I

II Bieg Ekologiczny - część II

II Bieg Ekologiczny III

Relacje wideo z poprzednich biegów

Jak bardzo ważna jest kondycja i zdrowie dla biegacza?

Tego chyba nie musimy rozwijać. Pomysł więc zrodził się sam. Wiosna to czas, w którym musimy zadbać o nasze zdrowie i kondycję potrzebną do uzbrojenia naszego organizmu w odpowiednią ilość energii utraconej w czasie długich zimowych miesięcy . Nasza propozycja, to wyprawa na bieszczadzkie trasy biegowe, gdzie zaprawimy się fizycznie i jednocześnie poznamy zalety budzącej się ze snu zimowego, przepięknej bieszczadzkiej przyrody !!!

Lasy bieszczadzkie, bogate w runo leśne, oferują niepowtarzalne doznania przyrodnicze niemal przy każdej ścieżce i trakcie leśnym. Nasze trasy są zlokalizowane właśnie w pobliżu siedlisk wielu roślin i zwierząt.

Proponujemy Wszystkim udział w nietypowym biegu: prócz tradycyjnej rywalizacji , którą przygotowujemy na najwyższym poziomie, zachęcimy Was do poznania różnorodności roślin oraz bieszczadzkiej tradycji ziołolecznictwa. Opowiemy o przygotowaniu  ziół, ale też o przetwarzaniu ich na inne produkty, choćby niezastąpione naturalne ziołowe herbatki …

Te wszystkie atrakcje czekają na Was 14 kwietnia 2018r. w Ustrzykach Dolnych u podnóża Kamiennej Laworty,  podczas Mistrzostw Polski w Biegach Anglosaskich oraz III Górskiego Biegu Ekologicznego !!!

Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla zawodników i obserwatorów?

Nie samym bieganiem żyje człowiek 🙂 jak mówi stare, bieszczadzkie porzekadło. Dlatego na przybyłych gości czekać będzie moc atrakcji, w tym występ zespołu Watra, który rozgrzeje szczególnie tych nieuczestniczących w samym biegu.

O odpowiednią temperaturę zadba też zespół Taheebo Esencja Natury, który przygotowywać będzie napary ziołowe i herbaciane z surowców takich jak:

  • liść bieszczadzkiej eko jeżyny zbieranej i konfekcjonowanej ręcznie z eko tarniną bieszczadzką,
  • liść bieszczadzkiej eko maliny zbieranej i konfekcjonowanej ręcznie z eko tarniną bieszczadzką.

Natomiast do spożycia będą herbaty:

Partnerzy i Sponsorzy Biegu