MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH ANGLOSASKICH III BIEG EKOLOGICZNY JUŻ ZA NAMI

O pierwsze podsumowanie zawodów pokusił się Krzysztof Lachowski, w linkach znajdują się galerie oraz krótki filmik obrazujący dramaturgię, walkę i ogromne zmęczenie zawodników.

Zapraszamy do oglądania, wszystkie informacje, galerie i filmiki zamieszczamy  na naszym profilu FB pod adresem:

https://www.facebook.com/groups/1605747516411387/permalink/1997107673942034/
https://www.facebook.com/groups/1605747516411387/permalink/1997068637279271/
https://www.facebook.com/groups/1605747516411387/permalink/1996636723989129/
https://www.facebook.com/groups/1605747516411387/permalink/1996442524008549/
http://my2.raceresult.com/87727/results?lang=pl

14 kwietnia br. w Ustrzykach Dolnych na trasach wyznaczonych na stokach Laworty odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Anglosaskich – III Górski Bieg Ekologiczny
Łącznie bieg ukończyło 332 zawodników i zawodniczek z 93 klubów i miejscowości.
W zawodach dzieci i juniorów uczestniczyli reprezentanci 10 województw.
Delegatem PZLA był Andrzej Puchacz.
W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:

KLASYFIKACJA KLUBOWA
1. LKS Zorza Gdynia POM 28 15 18 4 60
2. Opoczno Sport Team ŁDZ 30 0 28 4 56
3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne PKR 38 5 10 0 53
4. OTK Rzeźnik ŚL 1 9 28 0 38
5. UKS “OLIMP” KOZIENICE MAZ 18 19 0 0 37
6. KB Krościenko Wyżne PKR 20 8 18 0 37
7. LKS “Znicz” Biłgoraj LUB 13 17 0 0 30
8. UKS Czapla Białe Błota KPM 21 2 8 0 27
9. KS SPRINT Bielsko – Biała ŚL 0 6 0 17 23
10. Stal Nowa Dęba PKR 18 3 0 0 21

Klasyfikacja wojewódzka

1. PODKARPACKIE PKR 185
2. POMORSKIE POM 75
3. ŚLĄSKIE ŚL 70
4. ŁÓDZKIE ŁDZ 64
5. MAZOWIECKIE MAZ 47
6. LUBELSKIE LUB 30
7. KUJAWSKO-POMORSKIE KPM 27
8. ŚWIĘTOKRZYSKIE ŚWI 22
9. MAŁOPOLSKIE MŁP 17
10. OPOLSKIE OPO 7

DZIEWCZĘTA MŁODSZE ur. w 2007 i młodsi – 1,0 km, przewyższ.: +-45m
1. 256 MOCARSKA Weronika 2007 LKS Zorza Gdynia POM 04:01 — 10
2. 244 ALBRYCHT Emilia 2007 KB Krościenko Wyżne PKR 04:02 +0:00 9
3. 262 PODPORA Natalia 2007 LKS “Znicz” Biłgoraj LUB 04:02 +0:00 8

CHŁOPCY MŁODSI – ur. w 2007 i młodsze – 1,0 km, przewyższenie: +-45m
1. 240 WEOSOŁOWSKI Emil 2007 UKS Czapla Białe Błota KPM 03:56 — 10
2. 220 LASOTA Maciej 2007 Opoczno Sport Team ŁDZ 04:00 +0:04 9
3. 221 LISZEWSKI Szymon 2007 LKS Zorza Gdynia POM 04:01 +0:05 8
DZIEWCZĘTA STARSZE ur. w 2005-06 – 1,9 km, przewyższenie: +-110m
1. 327 GALIŃSKA Eliza 2006 UKS Filipides Teresin MAZ 09:45 — 10
2. 353 STRZELCZYK Aleksandra 2006 UKS “OLIMP” KOZIENICE MAZ 10:36 +0:51 9
3..354 SUCH Lidia 2005 L-UKS “Burza” Rogi PKR 10:53 +1:08 8
CHŁOPCY STARSI ur. w 2005-06 – 1,9 km, przewyższenie: +-110m
1 .298 PETRYOSYAN Artur 2005 Opoczno Sport Team ŁDZ 09:30 — 10
2. 303 SEREMAK Marcel 2005 UKS “OLIMP” KOZIENICE MAZ 09:58 +0:28 9
3. 282 GANCARZ Mikołaj 2005 Opoczno Sport Team ŁDZ 10:06 +0:36 8
MŁODZICZKI U16 ur. w 2003-04 – 2,9 km, przewyższenie: +-210m
1. 396 HAŁKA Oliwia 2004 LKS “Znicz” Biłgoraj LUB 14:34 — III 10
2. 420 SOT Aleksandra 2004 UKS “OLIMP” KOZIENICE MAZ 15:02 +0:28 III 9
3. 395 HALK Ida 2003 LKS Zorza Gdynia POM 15:15 +0:41 III 8
MŁODZICY U16 (ur. w 2003-04 – 2,9 km, przewyższenie: +-210m)
1. 381 STRZELCZYK Jakub 2003 UKS “OLIMP” KOZIENICE MAZ 13:07 — III 10
2. 374 KOŁODZIEJCZYK Łukasz 2003 OTK Rzeźnik ŚL 13:30 +0:23 III 9
3. 370 GRYGOLEC Aleksander 2003 KB Krościenko Wyżne PKR 13:52 +0:45 III 8
JUNIORKI MŁODSZE U18 (ur. w 2000-01 – 5,0 km, przewyższenie: +-434)
1. 106 LIZIS Sabina 2001 MKS Halicz Ustrzyki Dolne PKR 32:30 — I 10
2. 104 GAŁA Aleksandra 2001 OTK Rzeźnik ŚL 33:31 +1:01 II 9
3. 117 WDÓWKA Julia 2001 Opoczno Sport Team ŁDZ 35:11 +2:41 8
JUNIORKI U20 – ur. w 1998-99 – 5,0 km, przewyższenie: +-434
1. 122 GAŁA Katarzyna 2000 OTK Rzeźnik ŚL 32:49 — I 10
2. 126 SÓJKA Klaudia 1999 UKS Wiking Rychnowy POM 33:04 +0:15 II 9
3. 125 PIERZCHAŁA Magdalena 1999 LKS Koluszki ŁDZ 35:13 +2:24 8
JUNIORZY MŁODSI U18 (ur. w 2000-01 – 5,0 km, przewyższenie: +-434)
1. 136 GUŻKOWSKI Szymon 2001 KKB Mosir Krosno PKR 27:14 — II 10
2. 138 KIJOWSKI Dominik 2001 KB Krościenko Wyżne PKR 27:24 +0:10 II 9
3. 131 BERNACIAK Bartosz 2001 LKB RUDNIK ŚWI 29:01 +1:47 III 8
JUNIORZY U20 – ur. w 1998-99 – 5,0 km, przewyższenie: +-434
1. 153 KUBICA Marcin 1999 KS SPRINT Bielsko – Biała ŚL 26:16 — I 10
2. 160 SEMPER Mateusz 1999 MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC ŚL 27:01 +0:45 II 9
3. 163 TWOREK Bartłomiej 1999 KKS Victoria Stalowa Wola PKR 27:09 +0:53 II 8
OPEN MĘŻCZYZN – DYSTANS 10 KM (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1. 2 BODURKA Krzysztof 1990 Alpin Sport/AZS AWF Kraków 0:49:12 — M
2. 4 GORCZYCA Bartosz 1991 Salco Garmin Team 0:51:21 +02:09 I
3. 64 LEPIARZ Sylwester 1993 LKB.RUDNIK 0:52:22 +03:10 I
OPEN KOBIET – DYSTANS 10 KM (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1. 26 WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika 1986 SKB Kraśnik 0:59:51 — M
2. 36 WOSZCZEK Danuta 1978 UKS “OLIMP” KOZIENICE 1:00:42 +00:51 M
3. 55 NIEWIEDZIAŁ Barbara 1981 LUKS-MGOKSiR Korfantów 1:01:16 +01:25 M

SENIORKI A (K1) ur. w 1998-89 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1. 8 MENDECKA Michalina 1992 MOSiR Łaziska Górne/ 1 second team 1:04:35 0:00 I
2. 13 WYWŁOKA Paulina 1990 Salco Garmin Team Wierzbna 1:04:39 +0:04 I
3. 7 MAŚLOCH Patrycja 1992 SKB Kraśnik 1:08:55 +4:20
SENIORZY A (M1) ur. w 1998-89 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1. 2 BODURKA Krzysztof 1990 Alpin Sport/AZS AWF Kraków 49:12 0:00 M
2. 4 GORCZYCA Bartosz 1991 Salco Garmin Team 51:21 +2:09 I
3. 64 LEPIARZ Sylwester 1993 LKB.RUDNIK 52:22 +3:10 I
SENIORKI B (K2) ur. w 1988-79 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1. 26 WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika 1986 SKB Kraśnik 0:59:51 0:00 M
2. 55 NIEWIEDZIAŁ Barbara 1981 LUKS-MGOKSiR Korfantów 1:01:16 +1:25 M
3. 74 GOMOŁYSEK Kinga 1986 Matner Running Team 1:06:44 +6:53
SENIORZY B (M2) ur. w 1988-79 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1. 46 SADOWSKI Robert 1985 LKS Zorza Gdynia 0:56:23 0:00
2. 25 WĘGIEL Marcin 1988 Polwax Racing Team 1:01:59 +5:36
3. 17 JAKUBIK Marcin 1984 PSG Krościenko 1:02:16 +5:53
WETERANKI A (K3) ur. w 1978-69 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1. 36 WOSZCZEK Danuta 1978 UKS “OLIMP” KOZIENICE 1:00:42 0:00 M
2. 421 BOLECHOWSKA Dominika 1975 Alpin Sport Team 1:10:44 +10:02
3. 32 KULIK Ewa 1976 UKS “OLIMP” KOZIENICE 1:29:58 +29:16
4.44 ORŁOWSKA Beata 1970 Stalowowolski Klub Biegacza 1:44:37 +43:55
WETERANI A (M3) ur. w 1978-69 – 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1. 425 KOSTERKIEWICZ Marcin 1977 Przemyśl 0:59:39 0:00
2. 34 STAŃKO Paweł 1977 Bursy i Czorty 1:05:48 +6:09
3. 79 KONIK Jacek 1975 bieszcazdki 1:10:30 +10:51
WETERANKI B (K4) ur. w 1968-59 -10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1. 58 DOMISZEWSKA Maria 1966 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:08:16 0:00
2. 322 ZATORSKA Izabela 1962 Alpin Sport Team 1:12:52 +4:36
WETERANI B (M4) ur. w 1968-59 -10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1. 40 ULFIK Jerzy 1959 Długobiegacze 1:12:38 0:00
2. 66 DUDEK Sylwester 1963 LKB.RUDNIK 1:14:35 +1:57
3. 78 FIN-SZUMOWSKI Waldemar 1960 Przemyśl 1:23:38 +11:00
WETERANI C (M5) ur. w 1958-i st.-10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1. 76 FARON Piotr 1949 Zalesie 1:16:19 0:00
2. 83 JANAS Marian 1957 Baligród 1:26:51 +10:32
3. 42 GAŁEK Andrzej 1955 Rudna Wielka 1:33:14 +16:55

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *